Sezoná 2018

Náš klub v loňském roce 2018 pořádal spoustu zajímavých a úspěšných akcí a zaznamenal u svých svěřenců nejeden úspěch na českém, ale i evropském beachvolejbalovém poli.

 

Hned na jaře 10.3.-11.3.2018 jsme pořádali Halové mistrovství České republiky v Olympii Brno. Tato akce se ve známém zábavním a nákupním centru v Modřicích nekonala poprvé a měla opět velký úspěch. Lidi byli překvapení ale i zvědaví, když viděli beachvolejbalový kurt uprostřed centra přímo mezi obchody, který vyrostl doslova přes noc. Každý se rád zastavil a podíval se na kvalitní ženský beachvolejbalový zápas. Naše hráčky se samozřejmě také zúčastnily této akce a vysoko se umístily. Nejlepší tři dvojice byly tyto:  5. místo M. Dunárová s V. Šikralovou,  4. místo D. Resová se svojí spoluhráčkou T. Kotlasovou z klubu Ládví a třetí skončila I. Cebáková s M. Králíkovou z pražského klubu Olymp.

Dalším turnajem, který pořádala BAVB na svých kurtech byl juniorský turnaj U20 o víkendu  12. – 13. května 2018.

Účastnit se turnajů všech věkových kategorií nepřináší jen okamžitou výhru, ale i body do žebříčku ČVS, které jsou následně vstupenkou na Mistrovství České republiky, případně i Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa.

Naše hráčky se zúčastnily MČR v kategorii U17, kde se umístila dvojice Žáková/Orbanová na 7. místě.

Dále jsme měly 3 dvojice na MČR U18, kde 3. místo obsadila naše hráčka Michaela Břínková s K. Neuschaeferovou, která je hráčkou Olympu Praha. Na 7. místě skončila naše dvojice Vítková/Orbanová a 13. místo patřilo dvojici Žáková/Novotná (která je hráčkou Sokola Brno).

Neméně úspěšné bylo MČR U20, kde Michaela Břínková s K. Neuschaeferovou obsadily 5. místo a Miroslava Dunárová s Marií Sárou Štochlovou z Beachklub Praha turnaj vyhrály.

Míša Břínková s Natálkou Žůrkovou si vybojovaly účast na Mistrovství Evropy do 20 let v ruské Anapě, kam odcestovaly se svým trenérem Petrem Šafářem na konci června. Vybojovaly zde celkové krásné 17. místo.

O skvělá umístění hráček BAVB nebyla nouze ani na MČR U22, kde jsme obsadili 13. místo (T. Helanová s hráčkou Sokola Brno K. Pavlovskou), 9. místo (Kožnárková/Bukvaldová), 7. místo (Břínková/Žůrková), 5. místo (Dunárová/Šikralová)a konečně  také 1. místo (D. Resová s hráčkou Ládví T. Kotlasovou).

Na MČR ženy, které se hrálo na přelomu srpna a září 2018 ve Slavkově u Brna dvojice Resová/Kotlasová skončila na krásném 2. místě.

Tato úspěšná dvojice se také umístila na 11. místě na Univerzitním mistrovství světa v Mnichově.

Před sezónou se každoročně koná kemp v italském přímořském letovisku Caorle, kam odjíždíme vždy koncem dubna se závodními dvojicemi na týdenní intenzivní soustředění, kde dvakrát denně trénují s našimi nejlepšími trenéry. Koncem května se pak koná v Caorle kemp rodičů s dětmi, kde nabízíme našim nejmenším členům a jejich rodičům aktivní týden plný her, beachvolejbalu a zábavy. V roce 2018 se zúčastnilo obou kempů celkem asi 130 hráčů, přičemž nejmladšímu účastníkovi bylo teprve 6 let.

V průběhu letních prázdnin nabízíme dětem a juniorům celkem 6 termínů týdenních kempů v brněnském centru Viktoria. Každý rok máme více a více zájemců a v roce 2018 se těchto kempů zúčastnilo 155 dětí a více než 30 juniorů.

Díky dotacím jsme mohli poctivě trénovat s našimi elitními hráčkami, zúčastňovat se turnajů a díky tomu se dostat na mistrovství ČR a následně i mistrovství Evropy. Během roku pořádat víkendové soustředění s kolegy z ostatních evropských zemí (např. Rakousko, Slovensko,…).

Dále nám tyto peníze umožňuji uspořádat dětské a juniorské tréninkové kempy ke spokojenosti všech zúčastněných a vést tak děti k lásce ke sportu velmi zábavnou a nenásilnou formou.

Pořádat tyto akce a objíždět turnaje s našimi hráčkami nám umožnily dotace, které jsme obdrželi v roce 2018 z MŠMT 183 500 Kč a z města Brna v celkové výši 163 700 Kč. Díky nim máme na další rok v plánu nové zajímavé projekty.

Plán pro rok 2019

Pro rok 2019 je naší prioritou rozběhnout bodované zimní dětské turnaje pro sezónu 2019/2020 v kategoriích U11, U12, U14, U16, U18 a U20.

Dále také zimní turnaje dospělých kategorie ženy a muži, kde by hráči také sbírali body do žebříčku ČVS.

Rádi bychom také pořádali Mistrovství ČR alespoň v jedné juniorské kategorii.

Naše cíle jsou nadále se zúčastňovat turnajů s co nejlepším umístěním a pokud možno se takto probojovat na Mistrovství ČR nebo i Evropy či světa.