Písečná pláž uprostřed Olympie

Nákupní centrum Olympia Brno bude již popáté hostit halové mistrovství České republiky v plážovém volejbale. Před 19 lety v roce1999 se zde při příležitosti otevření centra konalo první halové mistrovství ČR. Od té doby se již popáté centrální hala Olympie promění v beachvolejbalový kurt se vším všudy.

Nákupní centrum Olympia je jediné v České republice, které svými rozměry vyhovuje stavbě beachvolejbalového kurtu. Je to jediné nákupní centrum, kde můžeme pořádat tak velkolepou akci, na kterou přijede soutěžit česká beachvolejbalová špička, ale i některé týmy ze zahraničí.

Organizátoři z Beach Academy Viktoria Brno musí navozit do centra Olympia 100 tun písku a postavit kompletní centrální hřiště. To by mělo stát již od pondělí 5. 3. 2018.

Uniqa halové mistrovství žen se bude konat 9. 3. – 11. 3. 2018. Na tento turnaj budou dvě kvalifikace, jedna proběhne v Praze a druhá pak v Brně v pátek 9. 3. 2018. Samotné mistrovství, které se odehraje o víkendu 10. – 11. 3. 2018, vyvrcholí finále na centrkurtu v Olympii v neděli odpoledne.

Většina zápasů se odehraje na třech kurtech v kryté hale v Centru Viktoria na Vodařské 2 v Brně Komárově, ty nejzajímavější pak přímo v Olympii.