Rok 2017

Ohlédnutí za rokem 2017 z pohledu vedení Beach Academy Viktoria Brno.

Pro náš klub to byl rok, kdy naším cílem bylo především zvýšit počet členů a to především v kategorii dětí. Tento náš úkol se povedl a máme velkou radost z vysokého počtu dětí. V roce 2017 jsme nepořádali žádný větší turnaj. Zúčastňovali jsme se s našimi dětmi nového druhu turnajů. Turnaje byly vypsány ve třech kategoriích – U11, U12 a U14. Celkově se konalo na Moravě 7 turnajů, jeden z nich jsme pořádali u nás v centru Viktoria.

V tomto roce také vznikla nová kategorie turnajů, které pořádá Český volejbalový svaz. Kromě kategorie junioři (U20), se hrály i turnaje kadetů (U17). Byl to první ročník a my jej hodnotíme velmi kladně.  Kadetské turnaje nám objížděly tři dvojice a dvě z toho se pak následně probojovaly na Mistrovství České republiky U17, které se konalo ve Slavkově. Zde jsme obsadili v kadetské kategorii 9. místo (Alena Vítková a Jana Kokešová) a 13. místo (Amálie Vašíčková a Rozálie Pavlišová).

V kategorii juniorky se velmi úspěšně prosadila dvojice Miroslava Dunárová a Veronika Šikralová. Tato dvojice měla opravdu náročný rok a zúčastnila se jak několika českých turnajů, tak i turnajů zahraničních. Jeden z prvních mezinárodních turnajů byla MEVZA ve Slovinsku, kde holky obsadily 3. místo. Následovalo Mistrovství České republiky do 20 let, kde Mirka s Verčou dosáhly na o jedno místo lepší než ve Slovinsku, tedy na druhou příčku. O týden později pak na mistrovství ČR U22 dosáhly opět na místo třetí. Celá tato série vyvrcholila v Brně na turnaji MEVZA U20, kde Veronika s Mirkou skončily na 5. místě.

Vice o juniorské kategorii šéftrenér Petr Šafář:

„Mám radost, že v kategorii žen se již některé týmy zúčastňovaly turnajů ČVS a v nové sezoně jich bude určitě více. Zranění naší trenérky Ivany Cebákové zastavilo její slibnou sezónu s parťačkou Míšou Kulhánkovou. V kategorii juniorek se naše hráčka Daniela Resová ve dvojici s Terezou Kotlasovou postaraly o krásná umístění: 5. místo na ME do 20let a MS do 19 let. Další úspěšné umístění, a to 2. místo, vybojovaly Mirka Dunárová a Veronika Šikralová na MČR U-20. Na MEVZA turnaji ve Slovinsku a Brně pak 2. a 5. místo. Ostatní hráčky, Míša Břínková (bez stálé spoluhráčky) ,Tereza Helanová a Tereza Baláková také obsazovaly přední příčky na turnajích CVF.“

Také máme velkou radost z letošních kempů. V roce 2017 se nám podařilo uskutečnit další kemp s mezinárodní účasti profesionálních hráčů v italském Caorle, který se pak promítl do celé letní sezóny a přispěl našim hráčkám k dosažení úspěchů. Nemůžeme však také opomenout úspěšný týdenní kemp v Itálii pro rodiny s dětmi a rekreační hráče. Tento typ kempu začíná být velmi populární a máme spoustu pozitivních referencí. Největší radost máme z dětských letních kempů, které jsou nejen čím dál více žádané, ale máme zprávy, že se dětem na kempu líbí a následně u nás začínají trénovat pravidelně.

Za takto podařený rok musíme poděkovat především vám všem, kteří u nás trénujete, ale samozřejmě i našim trenérům. Dále bychom chtěli poděkovat městu Brnu, které nám poskytlo dotaci na provoz ve výši šedesát tisíc korun. Velmi si toho vážíme a jsme rádi, že jste s námi.